Tek Silivri

10 bin kişiye keşkek dağıtıldı

Silivri Samsunlular Derneği’nin düzenlediği 3.Geleneksel ‘Keşkek Festivali’ yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

Silivri sahilinde gerçekleştirilen Keşkek Festivali, binlerce vatandaşın katılımı ile hafta sonuna damgasını vurdu. Yoğun bir katılımın olduğu programda büyük kazanlarla hazırlanan 10 Bin kişilik keşkek ve limonata ikramı iki saat içinde tükendi. Ayrıca çocuklar için hazırlanan oyun alanında şişme park ve palyaço eşliğinde gün boyu aktiviteler gerçekleştirildi. Bayram Üstündağ unutulmadı

Sunuculuğunu Kamil Bilici'nin üstlendiği festival kapsamında haftalar öncesinden başlatılan ve geçtiğimiz ekim ayında elim bir kaza sonucunda hayatını kaybeden Samsunlu Bayram Üstündağ’ın adını taşıyan futbol turnuvası yapıldı. 10 takımın kıyasıya mücadele verdiği turnuvada birinci, ikinci ve üçüncü olanların kupaları programda taktim edildi. Turnuvanın birincisi olan Mavi Vinç’e ödülünü MHP İstanbul 3. Bölge Milletvekili Ömer Faruk Aksu, ikinci olan takım Güzelyurt İnşaat’a ödülü AK Parti Silivri İlçe Başkanı Mutlu Bozoğlu, üçüncü olan iki takımdan birisi Ekmek Teknesi’ne ödülü CHP İlçe yöneticisi Ahmet Yücegök, diğer üçüncü Koldere Gençlik’in ödülünü ise MHP Genel Merkez MYK üyesi aynı zamanda İstanbul 3. Bölge Milletvekili aday adayı Volkan Yılmaz verdi.
Ahmet Ermiş’in konseri göz doldurdu

Selamlama ve plaket takdimlerinin ardından sahneye çıkan bölgemiz gazetecilerinden Samsunlu Ahmet Ermiş, söylediği birbirinden güzel şarkılar ile alana gelen binlerce vatandaşı oynattı. 18 kişilik büyük bir orkestra ile sahneye çıkan Ermiş, hazırladığı geniş repertuar ile birçok parçayı seslendirdi. Gazeteciliğin yanı sıra son birkaç yıl içerisinde başladığı sahne işleriyle de sık sık gündeme gelen Ahmet Ermiş, dinleyicilerinden tam not aldı. Yaklaşık iki saat sahnede kalarak izleyenlere unutulmaz bir konser yaşattı. Ayrıca Ermiş’in bu yıl içerisinde birkaç festival organizasyonunda yer alacağı da öğrenildi.
     

16 Mayıs 2018 Çarşamba 09:02

http://www.teksilivri.com/haber/10-bin-kisiye-keskek-dagitildi-3468.html